Az ENSZ 2013-ban döntött arról, hogy március 21-e legyen az Erdők Nemzetközi Napja. Jó okkal tette ezt, hiszen ma már láthatjuk, a klímaváltozás miatt egyre nagyobb nyomás nehezedik rájuk, megóvásuk és természetességük, ökológiai egyensúlyuk javítása jövőnk kulcskérdése és alapvető kihívása.
Az erdő Földünk legfejlettebb és legösszetettebb életközössége, mely megőrzi a biológiai sokféleséget azáltal, hogy a fajok 80 %-a számára nyújt élőhelyet. A biológiai sokféleség és változatosság az erdei életközösség működésének alapja, melyben növények, állatok és gombák élnek egymással is és környezetükkel is szoros kölcsönhatásban.
A Mecsekerdő tudatosan segíti az erdők fennmaradását: folyamatosan növeli az örökerdő-gazdálkodás területét, amely immár eléri a 3700 hektárt és a következő években tovább bővíti az így kezelt erdők arányát a Zselicben, a Nyugat- és a Közép-Mecsekben. A természetközeli örökerdő biológiailag sokszínű, őshonos fafajokban gazdag, különböző életkorú és önmagától felújuló erdő, amelyben az erdészek a természet folyamataira támaszkodva, a lehető legkevesebb mesterséges beavatkozással biztosítják fennmaradását. A fenntartható erdőgazdálkodással összehangolhatók a természetvédelmi és a gazdálkodási célok, egyúttal biztosítható az erdők ökoszisztéma-szolgáltatása is, az erdő a közérdeket, a közjót szolgálja.
Az Erdők Nemzetközi Napja alkalmából figyelmükbe ajánljuk a FAO által készített kisfilmet, mely ide kattintva elérhető.