Földrajzi helyzetünk
Baranya egyike hazánk legváltozatosabb földrajzi adottságokkal rendelkező megyéinek. Ártér, dombság és hegyvidék harmonikusan kapcsolódik egymáshoz. Ezen a tájon gazdálkodik a Mecsekerdő Zrt. 55 ezer hektáron, amely Baranya erdőterületeinek a felét teszi ki. Gazdálkodási területünk déli határa a Dráva folyó, ártéri erdőterületeivel, 100-110 méter tengerszint feletti magasságban. A Dráva-síktól északnyugati irányban található a Zselic, amely pannonkori dombvidék, átlagosan 140-300 méterrel a tengerszint felett. A kelet-nyugati irányban húzódó Mecsek-hegység pedig a Dél-Dunántúl egyik legnagyobb szigethegye, legmagasabb csúcsa a Zengő, 682 méteres magassággal.
Az alábbi térkép a Mecsekerdő Zrt. 5 erdészete által kezelt területeket jelöli különböző színekkel, emellett a zöld szín a védett, a vörös pedig a fokozottan védett területeket mutatja.
(Térkép jobb fölső sarkában látható négyzetes ikonra kattintva új ablakban jelenik meg a Google térképkezelő felülete, amelynek bal oldali sávjában színmagyarázat és ki-be kapcsolható rétegek segítik a tájékozódást.)
Társaságunk története
1946: Földrendezést követően megalakult a MALLERD Pécsi Erdőigazgatósága (25 erdészeti és 1 mezőgazdasági kezelési egység jött létre, erdőterület: 78 964 hektárt tett ki)
1950: Tolna kivált a szervezetből. 4 erdőgazdaság jött létre, 29 üzemegység vette át az erdőgazdálkodás irányítását
1953: Baranya megye 4 erdőgazdaságából két erdőgazdaságot szerveztek Keleti és Nyugat Mecseki Erdőgazdaság elnevezéssel, majd ezek egyesülésével jött létre a Mecseki Állami Erdőgazdaság
1960-as években folyamatos területi átalakítások zajlottak
1974-től nagyobb önállóság
1993: megalakul a Mecseki Erdészeti Részvénytársaság
2011: A Társaság új neve Mecsekerdő Zrt.
Tevékenységünk
A Mecsekerdő Zrt. Baranya megye erdeinek 50%-át kezeli, tartamos erdőgazdálkodással. Ennek lényege: a természet folyamataira alapozva gyarapítja az erdő fakészletét úgy, hogy a törvény szigorú előírásai szerint az állam által megszabott feladatot hajtja végre.
Társaságunk a megye egyik meghatározó vadgazdálkodója is egyben. Vadállományunk évente mintegy 2200 nagyvad elejtését teszi lehetővé.
Két erdei iskolánk, az árpádtetői Mókus Suli és a sasréti Kikerics programjain lehetőséget nyújtunk a gyerekeknek, hogy a természetben tanuljanak a természetről.
Almamellék és Sasrét között közlekedik az ország egyik legrégebbi keskeny nyomtávú erdei vasútja, amelyet báró Biedermann Rezső építtetett 1901-ben.
Korszerűen felszerelt vendégházainkban, apartmanházainkban és ifjúsági szállásainkon várjuk a Baranyába érkező, különleges környezetet kereső turistákat.
Társaságunk működteti az ország egyik legnagyobb erdei kalandparkját, a pécsi Mecsextrém Parkot. Az egész napos élményprogramokat kínáló park a családok és az osztálykirándulók mellett speciális ajánlattal várja a céges csapatépítő programok, családi napok szervezőit is.