Több napos, bentlakásos, minősített programjaink helyszíne és szálláshelye a Nyugat-Mecsekben Hetvehely-Sás-völgyben található Erdő Háza.
Programjainkban az erdő- és élménypedagógia módszereivel, kooperatív technikák alkalmazásával, természetismereti játékokon keresztül a gyerekek életkori sajátosságaihoz igazodva, önálló tapasztalatszerzésüket előtérbe helyezve dolgozunk. Nevelőmunkánk során a környezettudatos gondolkodás és magatartás fejlesztésén kívül nagy hangsúlyt helyezünk a szociális kompetenciák fejlesztésére is.
Célunk, hogy a gyerekek az itt szerzett ismereteikkel és tapasztalataikkal, meglévő tudásukat kibővítve, otthon és más kirándulásaik során is figyelmesen, nyitott szemmel járjanak környezetükben, törekedjen annak védelemre.
Választható programok:
Óvodai csoportok számára:
Ajánlott korosztály: 3-5 éves korosztály számára
A program foglalkozásai: Mozdony mesék, Tölgy Apó meséi, Az erdő tollas lakói, Négylábúak az erdőben, Az erdő soklábú lakói
Ajánlott korosztály: 6-7 éves korosztály számára
A program foglalkozásai: Hegyen völgyön zakatol a vonat, Az erdő növényei, Az erdő állatai, A rét élővilága, A patak és patakpart lakói
Iskolás csoportok számára:
A program témakörei:
Az öreg tölgy meséi, Bagoly bácsi meséi – ebben a két témakörben az erdő felépítésével, növényeivel és állataival ismerkednek meg a gyerekek, megfigyeléseiken és különböző érzékszervi játékokon keresztül.Szitakötő mesék – ebben a témakörben a patakpart növényeivel, gerinctelen állataival ismerkednek meg a gyerekek megfigyeléseiken keresztül.
Ajándék az erdőből – ebben a témakörben különböző kompozíciókat, dísztárgyakat készítenek a gyerekek az erdőben található termésekből, kövekből, ágakból, levelekből.
A program témakörei:
Amiről a térkép mesél – ebben a témakörben a tájékozódásunkat segítő eszközökkel (iránytű, térkép) ismerkednek meg a gyerekek, megtanulják a turistajelzéseket és jelentésüket, majd csoportokban önállóan tájékozódási feladatokat oldanak meg
Amiről a fák mesélnek, Mátyásmadár mesék – ebben a két témakörben az erdő felépítésével, növényeivel és állataival ismerkednek meg a gyerekek, megfigyeléseiken és különböző érzékszervi játékokon keresztül.
Szitakötő mesék– ebben a témakörben a patakpart növényeivel, gerinctelen állataival ismerkednek meg a gyerekek megfigyeléseiken keresztül.
Ajándék az erdőből– ebben a témakörben különböző kompozíciókat, dísztárgyakat készítenek a gyerekek az erdőben található termésekből, kövekből, ágakból, levelekből.
Amiről Hetvehely mesél – ebben a témakörben Hetvehelyt fedezik fel csoportos kutatómunkában feladatlap segítségével a gyerekek miközben megismerkednek a falu múltjával és jelenével.
A program témakörei:
Térképen a Mecsek– ebben a témakörben a tájékozódásunkat segítő eszközökkel (iránytű, GPS, térkép) ismerkednek meg a gyerekek, megtanulják a turistatérkép jel- és színrendszerét, használatát, a fákra felfestett turistajelzéseket és jelentésüket, majd csoportokban önállóan tájékozódási feladatokat oldanak meg
Lábunk alatt a talaj, Az erdő élővilága, Az erdő állatvilága – ebben a három témakörben a talaj kialakulásával és lakóival, az erdő növényeivel és állataival, valamint az erdei életközösségben betöltött szerepükkel ismerkednek meg a gyerekek, megfigyeléseieken és különböző érzékszervi játékokon keresztül.
Vízi világ– ebben a témakörben a patakpart növényeivel, gerinctelen állataival ismerkednek meg a gyerekek megfigyeléseiken keresztül. A patakpart növényeinek, gerinctelen állatainak megismerése megfigyeléseken és érzékszervi játékokon keresztül, patakvizsgálat
Készítsd magad! – ebben a témakörben különböző kompozíciókat, dísztárgyakat készítenek a gyerekek az erdőben található termésekből, kövekből, ágakból, levelekből.
A múlt nyomában – ebben a témakörben Hetvehelyt fedezik fel a gyerekek csoportokban a Falu felfedező feladatlap segítségével. Kutató munkájuk során megismerik a falu múltját és jelenét.
Erdőgazdálkodás – ebben a témakörben a gyerekek betekintést kapnak az erdészek munkájába, ismereteket szerezhetnek a fenntartható erdőgazdálkodásról és az erdők bennünket, embereket érintő védelmi szerepéről.
Energiák használata a mindennapokban – ebben a témakörben közös, környezettudatos gondolkodásra hívjuk a gyerekeket. Számos játékon keresztül ismerkedünk a természeti erőforrások fenntartható módon történő felhasználásáról. A gyerekek megismerkednek az ökoházunkban is működő környezetkímélő technológiákkal (előnyök, problémák), majd közösen ötletelünk arról, hogy ki-ki milyen lépéseket tehet környezetünk megóvása érdekében.
Árak:
Érvényes: 2024. január 1-től december 31-ig
3 napos minősített erdei iskolai programcsomag
Tartalma: 2 éjszaka szállás és 3 napi program – díja 12 500 Ft/fő
3 napos minősített erdei óvodai programcsomag
Tartalma: 2 éjszaka szállás és 3 napi program – díja 12 500 Ft/fő
5 napos minősített erdei iskolai programcsomag
Tartalma: 4 éjszaka szállás és 5 napi program díja 23 900 Ft/fő
3 napos minősített erdei iskolai/óvodai programcsomag pedagógusoknak
Tartalma: 2 éjszaka szállás – díja 8 400 Ft/fő
5 napos minősített erdei iskolai programcsomag pedagógusoknak
Tartalma: 4 éjszakai szállás – díja 16 800 Ft/fő
Étkezési lehetőségek:
Önellátás felszerelt konyhánk segítségével + bográcsozás kültéren
Legközelebbi ételrendelési lehetőségek kiszállítással:
– Bükkösdi Főzőkonyha – 7682 Bükkösd, Rákóczi i. 10. – telefon: 06 73 378 417
– Hetvehely Szociális Szolgáltató Központ és Konyha – 7681 Hetvehely, Rákóczi út 40. – telefon: 06 73 378 605
Jelentkezés: mokussuli@mecsekerdo.hu